Památky a zajímavosti Příchovice
Kaple sv. Jana Nepomuckého z roku 1883, zasvěcena sv. Janu Nepomuckému. Dal ji postavit Karel Schönborn. Je ve slohu novorománském. Socha sv. J. Nepomuckého pochází z 1. poloviny 18. století. Interiér kaple zdobí nad oltářem obraz sv. Jana Nepomuckého v životní velikosti. Nejvzácnější je „ukřižování" - dřevořezba neznámého autora, která po restaurování je vystaven u Domu historie Přešticka. Jedná se o dílo ze 17. až 18. století, která byla vyhlášena kulturní památkou.
Uprostřed rozsáhlého parku byl postaven v letech 1718-1719 barokní patrový zámek podle návrhu Jakuba Augustona mladšího. Stavbě ustoupily pravděpodobně nejen budovy staré tvrze, ale též byla upravena dispozice vesnice. V hlavním průčelí je rizalit s balkónem, podpíraným sochami atlantů, vytvořenými pravděpodobně Lazarem Widmannem. Na fasádě je umístěn erb hrabat Schödnbomů, okna jsou členěna typicky augustonovskými suprafenestrami. Na zadním průčelí je dominujicím prvkem polygonálni rizalit. Dispozice zámku vychází z typického schématu maison de plaisance. Za vstupem je klenutá hala s výsečemi a za ni sala terrena s mělkou bání. I ostatní prostory v přízemí jsou klenuté. V hale přístupném schodištěm, otevřeným do haly, jsou vysoké ploché stropy s fabiony, hlavni oválný sál je umístěn nad Galou terrenou.
Na návsi stoji menši obdélná kaple s trojbokým závěrem a se zvoničkou ve střeše, barokního původu, upravená v novorománském stylu. Vedle umístěna pozdněbarokní plastika sv. Jana Nepomuckého.
Uprostřed návsi stoji ještě pomník padlých z 1. světové války.
Tradiční zástavba je v historickém jádru zachována pouze zčásti, z budov vyniká velký areál bývalého poplužního dvora, situovaný mezi zámek a silnici do Radkovic, směrem k návsi tvořený řadou deputátnických domků.
Naproti přes silnici se výrazně uplatňuje zajímavý, ale bohužel modernizovaný patrový dům s klenutou arkádou do dvora.