V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Kraj: | Vysočina |
Okres: | Pelhřimov |
Správní obvod: | Humpolec |
GPS souřadnice: | 49.565651N, 15.379253E |
Nadmořská výška: | 489 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1370 (655 let) |
Katastrální výměra: | 799 ha |
Počet obyvatel: | 609 |
PSČ: | 396 01 |
Adresa URL: | www.obeccejov.eu |
Části obce Čejov: Hadina
Vzdálenost meteostanice od obce Čejov: 12 km
Poslední data: 26.4.2025 05:40
Umístění: 430 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější jména ve správním obvodu Humpolec jsou: Marie (877x), Jiří (536x), Josef (511x), Jana (505x), Pavel (451x), Jan (447x), Petr (406x), Jaroslav (404x), František (355x), Martin (297x), Hana (284x), Miroslav (283x), Eva (277x), Tomáš (270x), Jaroslava (265x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Dnes má svátek Oto a ve správním obvodu obce Humpolec se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?
Nejvyšším bodem v kraji Vysočina je hora Javořice (837 m n.m.), Jihlavské vrchy, nejnižším bodem je hladina řeky Jihlava (239 m n.m.).
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Humpolec jsou: Krejčí (142x), Dvořáková (112x), Novák (103x), Svobodová (101x), Dvořák (89x), Nováková (88x), Svoboda (86x), Havlová (84x), Moravcová (79x), Moravec (76x), Maršíková (73x), Němec (72x), Havel (71x), Němcová (63x), Vacek (60x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Název obce Čejov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Skanzen Vysočina - Veselý Kopec je ve vzdušné vzdálenosti 40 km od obce Čejov?
Soubor lidových staveb a řemesel Vysočina se rozkládá v kopcovité krajině Českomoravské vrchoviny. Skanzen Vysočina je tvořen bývalým předměstím Hlinska a několika historickými osadami obce Vysočina
Ke dni 30.9.2024 žilo v kraji Vysočina 517 664 obyvatel?