Současnost obce Dolní Ředice
Dnešní obec Dolní Ředice, ve které byl zaveden vodovod i plynofikace, má dvě školy, základní dvoutřídku pro 1. až 4. ročník s družinou a mateřskou jednotřídku s kapacitou 25 dětí. Kromě vzdělání škola svým žákům nabízí celou řadu společenských aktivit, kroužků, soutěží, exkurzí, výletů a kulturně-sportovních akcí, jako je například maškarní karneval, společenský ples, zimní radovánky, vánoční besídka, plavecký výcvik, soutěž Šikovné ruce, matematická soutěž, sběr starého papíru či vyučování na dopravním hřišti.
Mateřská školka zajišťuje standardní péči o všechny žáky, pořádá pro ně různé sportovní a kulturní akce i výlety a poskytuje jim možnost zúčastnit se plaveckého výcviku.
V přízemí budovy obecního úřadu se nachází zasedací místnost a kanceláře, pošta, kadeřnictví, pedikúra, manikúra, knihovna, provozovna modeláže nehtů a kosmetiky.
Pro sportovní vyžití občanů obce Dolní Ředice slouží denně tělocvična v ZŠ, univerzální hřiště s umělým povrchem v centru obce, dětské hřiště a fitcentrum s posilovnou, které provozuje TJ Sokol.
Ve středu obce je obecní hostinec se společenským sálem.
Slavným místním rodákem obce Dolní Ředice byl hudební pedagog a skladatel Joža Jaro, jenž se narodil 20. 1. 1901. Hudební vzdělání získal na hudební škole B. Jeremiáše v Českých Budějovicích a na pražské konzervatoři. Poté učil hudbě na Gymnasiu v Písku, vyučoval soukromě hře na klavír a zpěvu, skládal hudební doprovody k divadelním hrám, psal metodické příručky pro učitele hudby, byl sbormistrem a významným veřejným činitelem. Upravoval jihočeské písně, z nichž nejznámější jsou Když se ten Tálinskej rybník nahání a Když jsem já šel tou Putimskou branou. V roce 1942 byl popraven v Berlíně.
Na jeho počest visí v budově píseckého gymnázia pamětní deska.