Památky a zajímavosti Cítov
Dominantu vesnice tvoří kostel sv. Linharta. Z původně románské stavby se dochovala apsida a některé části zdiva chrámové lodě. Při barokizaci chrámu došlo k četným architektonickým úpravám. Zařízení kostela je barokní a rokokové. Hlavní rokokový oltář s obrazem sv. Linharta pochází z konce 17. století a reliéfy zdobená kamenná křtitelnice z poloviny 18. století. Kolem kostela se rozkládá malý hřbitov, obehnaný zdí. Na hřbitově se dnes již nepohřbívá.
Před vchodem na hřbitov a ke kostelu stojí zvonice, vystavěná roku 1690, v jejímž spodním patře jsou zazděny dva náhrobky.
K dalším sakrálním památkám se řadí socha sv. Jana Nepomuckého a Mariánský sloup z roku 1713.
Díky poloze nedaleko Řípu a Mělníka je obec velmi oblíbená jako turistické centrum a nabízí turistům mnoho příležitostí k výletům. K hoře Říp, která tvoří výraznou dominantu Polabské nížiny, se vztahuje pověst o příchodu praotce Čecha a je tak od nepaměti jedním ze základních symbolů českého národa. Na vrcholu stojí o samotě kaple zasvěcená sv. Jiří.
O významu hory Říp pro české národní dějiny svědčí nejen časté vlastenecké tábory lidu, konané od poloviny 19. století, ale i skutečnost, že roku 1868 zde byl vyzvednut a do Prahy slavnostně dopraven jeden ze základních kamenů ke stavbě Národního divadla. Každoroční tradicí je svatojiřská pouť.