Ke dni 1.1.2025 žilo v obci Volfířov 405 mužů a 347 žen?
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Jindřichův Hradec |
Správní obvod: | Dačice |
GPS souřadnice: | 49.106821N, 15.370251E |
Nadmořská výška: | 498 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1349 (676 let) |
Katastrální výměra: | 3 279 ha |
Počet obyvatel: | 752 |
PSČ: | 380 01 |
Adresa URL: | www.volfirov.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Volfířov: 18 km
Poslední data: 29.3.2025 13:30
Umístění: 611 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Jindřichův Hradec s 20 258 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 27 km?
Jindřichův Hradec je město ležící ve východní části Jihočeského kraje, 43 km severovýchodně od Českých Budějovic na řece Nežárka. Jeho historické jádro je městskou památkovou rezervací.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Název obce Volfířov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.