Památky a zajímavosti Neveklov
Ve městě se nachází řada památek např. kostel sv. Havla, fara, kaplička z roku 1700, synagoga či židovský hřbitov, zámek, zajímavá je i budova bývalé radnice a další.
Kostel sv. Havla
Existoval pravděpodobně již ve 13. století. Středověký kostel byl ve 2. polovině 17. století zbarokizován, jeho zdivo je však zřejmě z velké části gotické. Jednolodní, obdélný, s kaplí po severní straně a s pravoúhlým presybytářem; k němu přiléhá věž se sakristií v přízemí a oratoří v patře a obdélný přístavek schodiště. Západní průčelí členěno pilastry a ukončeno štítem. Roku 1790 vyhořela věž. Interiér obnoven roku 1900. Další obnova kostel proběhla roku 1934 a v 90. letech 20. století. Kolem zrušeného hřbitova obíhá zeď s náhrobky a barokními brankami na západní a severní straně. V západní části zdi je vsazeno několik architektonických článků z 13. - 14. století.
Kaplička z roku 1700
Drobná barokní stavba, otevřená čtyřmi arkádami, zasvěcena Panně Marii. Opravena v roce 2004.
Fara
Nová budova fary postavena v letech 1750-52 za faráře Vojtěcha Maxmiliána Křižátka, po požáru v roce 1814 postavena nová jednopatrová budova děkanství s využitím části zdiva vyhořelé fary.
Bývalá radnice
Původně renesanční z doby po roku 1598, později přestavovaná 1885. V původních prostorách je zachována restaurace, velký sál v patře byl v 60. letech 20. století přestavěn na širokoúhlé kino. V původních kancelářích městského úřadu je dnes pobočka České spořitelny. Městský úřad byl po válce přemístěn do budovy bývalé hospodářské záložny na jižní straně náměstí.
Synagoga z roku 1657
Údajně dřevěná, shořela před rokem 1658. Snad na jejím místě byla roku 1658 postavena zděná druhá synagoga, který prý byla už v letech 1670-80 přestavěna a roku 1730 po požáru barokně obnovena, anebo nově vystavěna (v tom případě by šlo už o třetí synagogu). Dnes jde o prostou stavbu bez slohových znaků při jižní straně Táborské ulice (východně od náměstí), s lochostropým sálem a půlkruhově zalknutými okny. Od 2. světové války využívaná jako skladiště, v současnosti je nutná generální oprava.
Židovský hřbitov
750 m jižní od náměstí, při silnici do vsi Zárybnice, existoval snad už v 17. století (zdější židovské pohřební bratrstvo bylo založeno roku 1630). Prestože smlouva o zřízení hřbitova pochází až z poloviny 18. století. Nejstarší čitelný náhrobek je roku 1754.
Morový sloup
Z roku 1773 ve tvaru božích muk na náměstí s portrétem svatého Floriána a slunečními hodinami.
Kostel Československé církve husitské
V moderním slohu, vystavěn v roce 1934.
Zámek Tloskov
Původně renesanční zámek ze 16. století, vzniklý rozšířením tvrze, po roce 1670 raně barokně upravený a pozdně barokně přestavěný a rozšířený za Pachtů z Rájova v 18. století. Ve 30. letech 19. století ho dal znovu přestavět Jacques Louis des Poutales. Vývoj stavby završila teprve novobarokní proměna zahradního průčelí v letech 1914 a 21 až 23, které pak roku 1935 doplnil partikus.
V roce 1946 zde měl sídlo Svaz vynálezců, od roku 1954 hračkářské družstvo Dereda, později patřil armádě a od roku 1959 je zde Ústav sociální péče pro mládež.
Rozhledna na Neštětické hoře
Vystavěna v roce 1927 u příležitosti třístého výročí potlačení selského povstání. Dodnes i přes v současnosti zanedbaný technický stav význačný turistický cíl na kótě 536 m n. m.
Rozhledna představuje vlastně památník selského povstání, které se v kraji událo roku 1627. Tehdy proti krutému utiskovateli místních sedláků Pavlu Michnovi z Vacínova vzplanula vzpoura vedená Adamem Hodějovským. Když došlo na ozbrojený konflikt, byli sedláci přemoženi právě na Neštětické hoře.
A jelikož místní lidé na tuto událost nezapomněli ani po staletích, vznikl tu o 300 let později památník na tuto událost mající podobu rozhledny. O jeho postavení se přičinili obyvatelé Neveklova a okolních vsí. Celkem 12 metrů vysoká rozhledna postavená stavitelem Maříkem byla otevřena 18. srpna 1927 za účasti cca 20.000 lidí.
V současné době je rozhledna na Neštětické hoře volně přístupná. Bohužel je i značně zanedbána a zdevastována. Na počátku tohoto tisíciletí byl výhled z jejího ochozu značně omezený díky okolní vegetaci. Článek v MfDnes v roce 2002 napsal: „Když vystoupáte po osmdesáti schodech nahoru, naskytne se vám výhled vpravdě originální! Smrk, borovice, bříza, lípa, třešeň..." Neveklovská radnice tehdy uvažovala o vykácení okolních stromů. Zásadně proti se však postavili zástupci ochránců přírody. Z důvodu chybějících financích a nevyjasněných majetkových vztahů padla i varianta rozhlednu navýšit.
V roce 2006 byly stromy v části nejbližšího okolí rozhledny vykáceny. Kromě jihu a jihovýchodu nabízí rozhledna opět hezké výhledy do kraje.
Zlepšení situace nastalo v roce 2008, kdy se po pětiletém úsilí podařilo obci Neveklov koupit pozemek pod rozhlednou. Složitosti však existují i nadále, protože rozhledna není zapsána v katastru nemovitostí. I to ale chce dát Neveklov do pořádku a věž získat do svého vlastnictví. Plánovaná rekonstrukce společně s navýšením rozhledny je možná až po stavbě silnice na vrchol z důvodu přístupu těžké techniky.