Památky a zajímavosti Skorkov
Dominantu obce tvoří menší filiální kostel svatého Jana Křtitele, který je zároveň místní nejstarší dochovanou stavbou. První zmínka o něm pochází již z roku 1359. Během třicetileté války byl značně poškozen, a proto došlo po roce 1690 k jeho částečné přestavbě. V roce 1698 k němu byla přistavěna zvonice, která svou dnešní podobu získala při rekonstrukci provedené roku 1873. Jedná se o hranolovou budovu s baňatou, cibulovitou střechou a se dvěma renesančními okny v každém boku. Ze zvonice se otvírá krásná vyhlídka do lesnatého jizerského údolí. Její tři zvony jsou od roku 1998 poháněny elektricky.
K historicky cenným budovám se řadí také zdejší fara, která byla po dlouhých peripetiích postavena v roce 1910. V současnosti jsou k ní vedle Skorkova přifařeny Podbrahy, Otradovice a Sojovice.
Při kostele stával hřbitov, jenž je dávno zrušený. Dochovala se z něj však kostnice, v níž je oltář Panny Marie vyřezávaný v renesančním slohu. Dodnes je čitelný nápis „1666 Susanna Maria Gräfin von Luestein".
Pod kostelem, v blízkosti silnice, stojí kamenný křížek, jenž je datován rokem 1860. Za shlédnutí stojí také kaplička v Otradovicích, která pochází z druhé poloviny 18. století. Písemně je však doložena až roku 1800.
V nedaleké osadě Podbrahy, v zatáčce při silnici na Sojovice, byl roku 1900 postaven kamenný křížek, dílo Františka Strnada ze Staré Boleslavi, do něhož byla v červnu 1921 zasazena pamětní deska se jmény padlých spoluobčanů ve světové válce. Desku zhotovil sochař Emanuel Zentner z Brandýsa nad Labem, jenž je autorem mnoha pomníků padlým v brandýském okolí.