Památky a zajímavosti Liblice
Dominantou obce je barokní zámek Liblice. V letech 1699 - 1706 si nechal zámek postavit hrabě Arnošt Josef Pachta z Rájova podle návrhu italského stavitele Giovanna Battisty Alliprandiho, který převzal koncepci od vídeň-ského architekta J. B. Fischera z Erlachu. Alliprandi se vzdal plastických dekorativních prvků a stavba tak dosáhla monumentálního účinku.
Zámek byl postaven podle tehdejšího zvyku šlechty mimo obydlenou ves. To zaručovalo majitelům soukromí a zároveň vyjadřovalo nadřazenost panstva nad poddanými.
Ve druhé polovině 18. století byla doplněna výzdoba zámku sochami dětských postaviček a vázami na balkoně a terase před zahradním průčelím zámku od předního pražského sochaře I. F. Platzera. Z stejné doby pochází také výzdoba stěn salla tereny. V 80. letech 18. století došlo k přestavbě a úpravě hospodářských budov (depandance) a obydlí služebnictva před severním průčelím zámku. Původní ráz se postupně měnil a tím značně utrpěla i výtvarná hodnota zámeckého interiéru. Ve 20. letech 20. století došlo také k úpravě zámeckého parku.
Od padesátých let prošel zámek několika opravami, ta největší ho však čekala až v letech 2001 - 2007, kdy byl celkově rekonstruován a přeměněn na moderní konferenční centrum Akademie věd ČR. Od 6. září 2007, kdy byl slavnostně otevřen, opět slouží nejen akademické veřejnosti.
Okolo zámku nalezneme zámecký park a oboru.
Na mírném návrší uprostřed obce stojí kostel sv. Václava z roku 1384. Kostel byl původně gotický, avšak v roce 1710 byl přestavěn Janem hrabětem Pachtou do barokní podoby. Je zasvěcen sv. Václavu a zapsán je již v roce 1384. Z doby gotické se zachovala okna v presbyteriu, na velkém oltáři v kostele je vyobrazen sv. Václav, obraz pochází z počátku 19. století, dále je zde několik starších obrazů. Pod velkým oltářem je hrobka hraběcích rodin Pachta a Dejmů. Původní varhany byly z roku 1680 a nynější byly postaveny roku 1886. Vpředu kostela se vypíná poněkud malá věž s kopulí z roku 1713-15, kolem kostela byl až do roku 1791 hřbitov a od téhož roku byl přemístěn mimo obec. Na tomto novém hřbitově byli rovněž pohříbíváni členové rodiny Pachtů, např. v r. 1822 byl zde pohřben generál a dvorský komorník, pán Liblic, Jan Josef hrabě Pachta, který zemřel ve věku 99 let. Ten byl za svého života vynikajícím hudebníkem, sám komponoval, stýkal se s J. Myslivečkem a především pořádal ve svém pražském paláci na Anenském náměstí pravidelná hudební matiné, kde hostil i samotného Mozarta. Ve vsi při silnici byla v roce 1699 vystavěna kaple P. Marie ve slohu byzantském s malou věžičkou a zvonkem.