Památky a zajímavosti Podhradí
Nejstarší památku obce představuje hrad Starý Světlov, jenž stával ve výšce 610 m a 220 m nad vesnicí. Tento těžce přístupný hrad stál na kuželovitém vrcholu, byl obehnán hlubokým příkopem a mohutným valem. Dnes z něho zůstaly jen nepatrné zbytky.
O vlastním hradu je první zmínka z roku 1360 a mezi nejznámější majitele patřili Šternberkové. Zejména Eliška (Světlovská) ze Šternberka, která již jako vdova vzala na hrad spoluvládce Jaroslava ze Šternberka, pověstného válečníka proti Tatarům. Po Jaroslavově smrti prodali Šternberkové hrad králi Zikmundovi a ten jej věnoval své manželce Barboře. To byla asi nejslavnější doba Starého Světlova, neboť tehdejší jeho majitelé patřili k ústředním postavám českého království. To platilo i o době majetnictví Jindřicha z Lipé. Majitelé se střídali a s nimi se měnilo i vlastnictví okolních vsí, přecházelo tu k hradu Starý Světlov, Sehrad, Rysov.
Podhradská zvonice je typická roubená stavba pro oblast Luhačovského Zálesí.
Vzácnou památkou na turecké války je tzv. turecký kříž (z r. 1633). Je na tzv. "Máčalově humně" asi 250 m od vesnice. Kamenný kříž dal postavit své snoubence Kateřině Zvarové, zabité Tatary, její ženich z Ludkovic.
Nedaleko "tureckého kříže" roste vzácný strom jeřab oskeruše v okolí nejstarší - asi 300 let.
Vzácností a chráněným místem je i prostor kolem minerální vody lidově zvané Sirčena, která vyvěrá na horním konci vsi ze studánky.
Na zlomu minulého století bylo v katastru obce objeveno staroslovanské pohřebiště s mnoha střepy nádob, nález byl v trati Dvořiska ještě opakován v roce 1963. V trati "Pod záchody" objeveno (1952) pohřebiště z doby bronzové.
Ke svérázné lidové architektuře patří roubená zvonice. Je stále funkční a ozdobou obce.