Současnost obce Bělov
Vesnice sama je rozložena na kopci a vypadá jakoby ji někdo rozházel po stráních. Jedině na návsi jsou domy uspořádány po obou stranách komunikace. Nejníže jsou položeny domky na dolním konci a nejvýše v Rožku.
Místní názvy obce: Gojšena, Krajina, Dolní konec, Dědina, Včelínek, Podbělůvka, Záhumenní, Pastýrně, Jordán, Vývozek, Kukla, Holajka, Chrástka, Padělek, Kopánky, Žleb, Kobylisko, Rožek. Místních názvů bylo kolem padesáti. Z důvodu rychlé orientace si hlavně políčka pojmenovávali vlastníci sami, ale po sloučení polí do větších celků názvy zanikly a zachovaly se pouze názvy větších polí Podluží,Louky, Pastvisko, Horní a dolní Kamenec, Kůtek, Potočina, Sůhrady, Kopce, Melavy, Kukla, Rožky, Nivky, Stráně, Kobylisko.
Obec svojí polohou 3 km do města Otrokovice získává na významu pro výstavbu rodinných domků. Z inženýrských sítí není vybudován pouze rozvod plynu a centrální čistírna odpadních vod. Díky reformě veřejné správy je Bělov přičleněn k pověřenému městu Otrokovice. V katastru obce se nachází vodní dílo – jez na řece Moravě, v dlouhodobějším horizontu se uvažuje o splavnění řeky a na pravém břehu u jezu s vybudováním zdymadla. V obci je v součastné době 9 živnostníků.
V současnosti je v obci vybudováno výletiště s tanečním parketem a pódiem pro muzikanty. V novodobém společenském a kulturním životě zůstává dubnová pochůzka s medvědem a únorový košt slivovice. Obyvatelé mohou dále využívat místní knihovnu, kulturní dům, prodejnu potravin a pohostinství.
Počet obyvatel (konec roku 2017) dle mvcr.cz je 320 z toho 317 občané ČR: 153 mužů, 132 mužů starších 15 let, 164 žen, 137 žen nad 15 let, + 3 cizinci.