Název obce Bojanov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Bojanov v jednotlivých krajích: Pardubický: 1x, Vysočina: 1x.
Kraj: | Pardubický |
Okres: | Chrudim |
Správní obvod: | Chrudim |
GPS souřadnice: | 49.841315N, 15.704880E |
Nadmořská výška: | 428 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1126 (899 let) |
Katastrální výměra: | 1 782 ha |
Počet obyvatel: | 638 |
PSČ: | 538 26 |
Adresa URL: | www.bojanov.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Bojanov: 11 km
Poslední data: 22.2.2025 17:40
Umístění: 301 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Název obce Bojanov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Bojanov v jednotlivých krajích: Pardubický: 1x, Vysočina: 1x.
UNESCO - Kladruby nad Labem - Krajina pro chov koní v Kladrubech je ve vzdušné vzdálenosti 29 km od obce Bojanov?
Národní hřebčín Kladruby nad Labem představuje jeden z nejstarších hřebčínů na světě a zároveň domov nejstaršího původního českého plemene koní – koně starokladrubského.
Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Pardubickém kraji 530 000 obyvatel?
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Pardubice s 81 818 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 22 km?
Krajské město Pardubice se rozkládá v Polabské nížině na obou březích Labe u soutoku s Chrudimkou. Je vzdáleno 104 km na východ od Prahy, přes 20 km jižně od Hradce Králové a okolo 10 km severně od Chrudimi.
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 80 km od obce Bojanov?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Kapucínský klášter s kostelem sv. Josefa Chrudim je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Bojanov?
Areál bývalého kapucínského kláštera s raně barokním řádovým kostelem sv. Josefa je situovaný na severozápadním okraji městského jádra Chrudimi, na Novém Městě.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Letecké muzeum Ing. Jana Kašpara Pardubice je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Bojanov?
Letecké muzeum Ing. Jana Kašpara se nachází v Pardubicích vedle vojenského letiště a je unikátní expozicí, která se věnuje životu prvního českého aviatika a pardubického rodáka.