Památky a zajímavosti Líšťany
Památkami v obci je krásně opravený kostel sv. Petra a Pavla a zámek, původně zřejmě raně barokní stavba, značně rozšířená koncem 18. století.
Dále je zde zámek.
První písemná zmínka o Luhově pochází z r. 1175, kdy knížecí dvorec Luhov daroval kníže Soběslav cisterciáckému klášteru v Plasích. Později vlastnily Luhov premonstrátky v Chotěšově.
Vznik prvního opevněného sídla se datuje k 14. století, zřejmě se jednalo o opevněnou tvrz.,ve vlastnictví Chotětovského kláštera.
Do dědičného vlastnictví světských majitelů se panství dostalo r. 1576, kdy vznikla nová renesanční tvrz, jejíž zbytky jsou dodnes zachovány. Jejím prvním majitelem byl Oldřich z Říčan a na Pňovanech. Dalším majitelem dvora Luhov byl plzeňský měšťan Bartoloměj Stehlík z Čeňkova. (koupil ho za 10 000 kop míšeňských grošů).
Rod Stehlíků z Čeňkova vlastnil Luhov do r. 1673, kdy ho vykonavatelé závěti prodali Arnoštu Bedřichovi Steinbachovi z Kranichštejna za 17 tisíc zlatých rýnských. Rod Steinbachů byl povýšen do panského stavu a hledal vhodné sídlo. Renesanční tvrz byla přestavěna na barokní zámeček. Posledním potomkem Steinbachů byla dcera Marie Anna, která se provdala za Maria Václava Bořka Dohalského, hraběte z Dohalic.
Barokní zámeček byl Dohalskými proměněn v prostorný hraběcí zámek a užitná plocha byla takřka zdvojnásobena. Současně byl upraven zámecký park a okolí zámku vyzdobeno sochami.
Tyto úpravy byly posledním zásadní v úpravě zámku. Manželství Dohalských zůstalo bezdětné a Luhov po nich zdědil Perglar z Pergasu, svobodný pán, bratranec Anny Marie Dohalské.
V 19. století se na Luhově vystřídalo několik majitelů. Posledním vlastníkem byl Dr. Rudolf Jaksch z Wartenhorstu. Zemřel ve vysokém věku, jeho dvě dcery byly odsunuty do Rakouska a zámek získal státní statek, který ho užíval jako ubytovací, skladovací a provozní prostory pro své potřeby. Od té doby nastala padesátiletá devastace zámku. Po r. 1990 byl zámek několik let nevyužíván, od roku 1996 má zámek nového majitele a je postupně rekonstruován do původní podoby.