Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Kraj: | Jihomoravský |
Okres: | Brno-venkov |
Správní obvod: | Tišnov |
GPS souřadnice: | 49.360992N, 16.358712E |
Nadmořská výška: | 283 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1236 (789 let) |
Katastrální výměra: | 841 ha |
Počet obyvatel: | 1 307 |
PSČ: | 594 55 |
Adresa URL: | www.dolniloucky.cz |
Facebook: | www.facebook.com |
Části obce Dolní Loučky: Střemchoví
Vzdálenost meteostanice od obce Dolní Loučky: 3 km
Poslední data: 16.4.2025 14:10
Umístění: 289 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).
ZOO Brno je ve vzdušné vzdálenosti 19 km od obce Dolní Loučky?
ZOO se nachází nedaleko Brněnské přehrady, v části Brna zvaná Bystrc. Brněnská ZOO je zaměřená na kopytníky, ale chová i tradiční zvířata jako v jiných zoologických zahradách, například lední medvědy, tygry nebo opice. Prohlédnout si můžete přes 200 druhů živočichů.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Tišnov jsou: Dvořáková (131x), Dvořák (131x), Svoboda (118x), Pokorná (113x), Svobodová (110x), Pokorný (109x), Odehnalová (107x), Odehnal (107x), Bednářová (103x), Krejčí (100x), Novotný (99x), Novotná (98x), Bednář (95x), Navrátil (84x), Kučera (80x)?
Dnes má svátek Irena a ve správním obvodu obce Tišnov se toto jméno vyskytuje přibližně 89x?
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Brno-Střed s 86 685 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 25 km?
Brno-střed je jednou z 29 městských částí statutárního města Brna. Městská část se rozkládá zhruba uprostřed města po obou březích řeky Svratky západně od řeky Svitavy a svým územím se do určité míry kryje s územám města Brna v letech 1850-1919
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Název obce Dolní Loučky se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Tišnov jsou: Marie (1 207x), Jiří (960x), Petr (836x), Jana (736x), Jan (697x), Pavel (686x), Josef (635x), Martin (572x), Jaroslav (542x), Tomáš (515x), Zdeněk (510x), František (497x), Hana (490x), Eva (468x), Miroslav (402x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Cisterciácké opatství Porta coeli Předklášteří je ve vzdušné vzdálenosti 3 km od obce Dolní Loučky?
Mimořádně hodnotný celek kláštera cisterciaček postavený v obci Předklášteří u Tišnova v okrese Brno-venkov je jednou z našich nejvýznamnějších raně gotických památek.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.