Památky a zajímavosti Křenov
V roce 1645 byl, tehdy Krenau, dobyt Švédy a v roce 1758 se zde při ústupu od Olomouce střetlo pruské a císařské vojsko.
Od roku 1622 se Křenov stal majetkem Karla, knížete Liechtensteina, jenž tu spolu s farářem P. Johannem Benediktem Schindlerem počátkem 18. století započal výstavbu kostela, hřbitovní kaple, fary a chudobince. Nejdříve byla roku 1705 na hřbitově postavena kaple zasvěcená sv. Isidorovi, patronovi zemědělců. Kaple ve formě rotundy pochází od Giovanni Blažeje Santiniho, českého malíře a architekta italského původu. Freskami ji vyzdobil moravský barokní malíř Johann Christoph Handtke. V současnosti je kaple majetkem obce a restauruje se.
Kolem roku 1729 byl postaven dnes již zbouraný chudobinec a započala etapa výstavby barokního chrámu sv. Jana Křtitele, jenž dominuje obci i celé okolní krajině. V interiéru tohoto kostela, taktéž pocházejícího ze Santiniho dílny, se nachází vzácná výmalba fresek s výjevy ze života sv. Jana Křtitele opět od malíře J. Ch. Handtkeho a visí zde i známý obraz Snímání z kříže od křenovského rodáka, malíře Eduarda Kasparidese.
Poslední stavbou byla v roce 1732 fara, která je nyní vzorně opravená v původním provedení. V její blízkosti stojí socha Panny Marie Immaculaty z období před rokem 1734. Z historických památek nelze opomenout ani pranýř z roku 1732, opatřený železným opásáním a řetězem, kterým se poutali provinilci při odpykávání trestu. Před každým trhem byl pranýř opatřen železným ramenem s neseným mečem jako znak spravedlnosti trhu.
Na místním hřbitově je umístěn společný hrob vojáků padlých v prusko-rakouské válce roku 1758 a v centru hřbitova stojí pomník vojáků z Křenova a blízkého okolí, padlých v 1. světové válce.