Památky a zajímavosti Libníkovice
Jedinou památkou je věž - rozhledna stojící na vrcholu Lohová 1 km na východ od obce. Opravdu nevšední minulost je spojena s rozhlednou na návrší. Ještě než zde byla současná železná věž vztyčena, stávala na jejím místě mohutná lípa. Ta se honosila tak košatou korunou, že v ní koncem 19. století nechali místní občané zbudovat dřevěnou plošinu s žebříkem. Ta unesla i 25 hudebníků a nezřídka kdy se zde konávaly lidové slavnosti a koncerty. Oblibu si místo udrželo až do roku 1925, kdy lípa padla za oběť silné vichřici.
Poté co lípa neočekávaně a nenávratně zmizela, kopec zel prázdnotou. Uvažováno, že je přáním všeho obyvatelstva zdejšího, aby památné místo po zničené lípě neupadlo v úplné zapomenutí. Proto dne 16. března 1930 se v obecním zastupitelsvu poprvé jednalo o možnosti postavení rozhledny na místě památné lípy. Rozpočet dle přiloženého plánku zněl na 8 tisíc, nejvýše na 9 tisíc Kč, mimo nákladů na dovoz konstrukce z Třebechovic, mimo nákladů na betonový základ a přízemí dřevěných částí rozhledny-podlah, schodů a zábradlí. Po všech úvahách bylo rozhodnuto jednohlasně, aby se projektová stavba rozhledny zadala Josefu Černému, stavebnímu a konstrukčnímu zámečníkovi z Třebechovic.
Rozhledna byla postavena. Při kolaudaci se zjistilo, že je nutno spodní část rozhledny zesílit. Tím se stalo, že původně sjednaný stavební náklad se zvýšil na 15 tisíc Kč. Celková výstavba si nakonec vyžádala částku 16.825,- Kč, kterou z velké části nashromáždili sami občané.
Rozhledna je vysoká 15 metrů. S velkou slávou byla otevřena 12. července roku 1930. Naší rozhledny si vážíme i v současnosti, v roce 1992 byla rozhledna znovu opravena. Dnes je navštěvována jako turistické místo, svoje místo našla i v knize Jana Nouzy, Rozhledny Čech, Moravy a Slezska. Rozhledna je již zařazena i do cykloturistických tras.