Památky a zajímavosti Kunovice
Nejvýznamnější kulturní památkou je kostel sv. Petra a Pavla, který je přirozenou dominantou města. Jeho historie sahá zřejmě hlouběji než do roku 1517, kdy byl Jan z Kunovic přinucen dostát svému slibu a postavit v obci kostel. K další přestavbě došlo v 18. století za faráře Jana Nepomuka Merttena v letech 1759-1761, kdy byl kostel zvětšen a prodloužen přibližně o třetinu. Slavnostní svěcení dvou nových zvonů, Marie (620 kg) a sv. Josef (340 kg), se konalo 21. září 1991 za přítomnosti Otce biskupa Msgre. Jana Graubnera.
Bývalý “kunovický zámek”, o němž první písemná zmínka pochází z roku 1592, dnes představuje komplex pozdně renesančních budov ve středu města. Areál Panského dvora se řadí k významným objektům lichtenštejnského panství. Památková hodnota spočívá zejména v takřka nezměněné dispozici areálu, zachování historických konstrukcí, kleneb a krovů, které odpovídají stavebním etapám jednotlivých traktů. Za nejstarší (z konce 16. či první třetiny 17. století) a nejcennější objekty je považován trakt s dochovanými původními hřebínkovými klenbami na pilířích a krovovou barokní konstrukcí a také samostatně stojící sýpka. K hodnotným dochovaným detailům lze počítat veškerá technická zařízení či jejich fragmenty, zachované v původních prostorách a souvisejících s historickou stavbou. Dne 15. 9. 1995 byl prohlášen kulturní historickou památkou.
Kaple P. Marie v blízkosti kostela se připomíná již v roce 1517. Byla zvána též kaplí Nejsvětější Trojice, jejímž patronem byl velehradský klášter. Dnešní kaple byla vybudována v první polovině 18. století.
Ke kulturně historickým a uměleckým památkám se řadí plastiky a kříže. Mezi plastikami dominuje socha sv. Floriána z roku 1777 umístěná před kostelem. Socha sv. Jana Nepomuckého stojí na severní straně kostela. Na severní straně kostela je umístěno sousoší sv. Cyrila a Metoděje datováno 1887. Uprostřed města na travnatém prostranství u hlavní křižovatky stojí socha sv. Anny z roku 1904. U Pálenice stojí socha P. Marie Hostýnské z roku 1887. Za městem u silnice do Míkovic je socha P. Marie Lurdské z roku 1932.
Památník osvobození uprostřed města, byl odhalen 28. října 1946 a je dílem místního rodáka akademického sochaře Jana Habarty.
Nejstarší kříž pochází z roku 1747 a je umístěn v trati Petříkovec za městem, při silnici do Ostrožské Nové Vsi. Před kostelem stojí kříž z roku 1865. U kostela při silnici se nachází další kříž, který je datován k roku 1867. Ze stejného roku pochází i kříž u silnice do Hluku pod cihelnou. V zahradě domu v ulici Na Rybníčku stojí kříž z roku 1868, před kostelem stojí proti sobě dva kříže z roku 1865 a 1870. U vchodu na hřbitov má své místo kříž z roku 1890.
Nejmladší plastikou ve městě je sousoší Dívka a Dívka s kočkou (1997), umístěná na prostranství před poštou. V roce 2004 k nim přibyla socha Školák.