Památky a zajímavosti Modrá
Na jižním okraji obce Modrá najdeme památku z epochy Velké Moravy, jejíž význam je nezměrný – pozůstatky (základy) kamenného kostelíka z přelomu 8. a 9. století, s největší pravděpodobností vystavěného salzburskou (křesťanskou) misí. Lokalita byla vyhlášena Národní kulturní památkou. Tento kostelík svádí k domněnce, že zde kázali Cyril a Metoděj, je možno považovat za jednu z nejstarších kamenných staveb na území našeho státu.
V letech 1998–2000 byla vystavěna hypotetická replika původního kostela sv. Jana, která slouží jako Chrám porozumění a je ekumenickou památkou na Velkomoravskou říši.
Do naší doby se dochovalo též několik pozoruhodných stavebních památek. Zhruba 4 km severně od obce Modrá se nachází kamenný útvar Králův stůl – s největší pravděpodobností součást pravěkého slunečního kalendáře, jenž byl v pozdější době kamenem hranečným a dokonce zde podle pověsti odpočinul na počátku 13. století král Přemysl Otakar I.
Dále se v obci nachází rozhledna. Jedná se o dřevenou rozhlednu zpřístupněnou v roce 1999. Celková výška rozhledny je po přístavbě dalšího patra okolo 8 m. Z rozhledny je otevřený pohled na Vizovické vrchy, Chřiby či Bílé Karpaty a Hostýnské vrchy.
V obci se nacházejí i dva kamenné kříže z 19. století a při příjezdu od Uherského Hradiště přivítá návštěvníky socha Božího syna ze 17. století.
U hlavní silnice byl v roce 1999 umístěn dřevěný Svatojánský sloup s vyrytou symbolikou a historií obce.
Archeoskanzen
Archeoskanzen Modrá – Velkomoravské sídliště středního Pomoraví se nachází na silnici Staré Město Velehrad. Je významným subjektem názorně osvětlující jednu z nejvýznamnějších etap našich národních dějin. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem.
Botanická a sladkovodní expozice Živá voda
V expozici se seznámíte s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků i tůní. Ve venkovním areálu procházíte bohatou výsadbou zeleně.
Ojedinělým experimentem v rámci celé Evropy je podvodní tunel ve sladké vodě v přírodě. Raritou expozice jsou jeseteři – tažné ryby, které dříve migrovaly z Černého moře až do řeky Moravy. Mezi jeseterem ruským, malým či hvězdnatým se vyjímá vyza velká – nějvětší sladkovodní ryba světa.