Památky a zajímavosti Popovice
Dominantou Popovic je Kostel Panny Marie, který byl vybudován teprve v roce 1913, potom zbourán a znovu vystavěn v roce 1939. Gotický zvon ve věži (1508) se do obce dostal v roce 1948 jako náhrada za zvon rekvírovaný zabraný v době druhé světové války. Jedná se o druhý nejstarší dochovaný zvon na Uherskohradišťsku. V kostele jsou vystaveny hodnotné lidové jesličky, zpracováním a dekorativní stavbou výjimečná rukodělná práce z dílny Antonína Potomáka.
K dalším pamětihodnostem obce patří Poklona sv. Jana Nepomuckého z 18. století.
Zajímavé exponáty z dřívější výbavy domácností obsahuje rodinné Potomákovo muzeum otevřené v roce 1959. Nejcennější je však sbírka krojů z národopisné z oblasti Kunovicka.
Studánka u kapličky P. M. Růžencové Trať Kříb - K této studánce se váže pověst. Udajně v obci Popovice pracovala u sedláka jedna děvečka. Když byla toho roku v Žarošicích pouť, šla na ni spolu s ostatními. Stalo se, že na té pouti ztratila růženec, kterým si vyprošovala přímluvy P. M. Žarošické. Když to zjistila, byla z toho velmi nešťastná a celou cestu domů s ní nebyla žádná řeč. Od pouti už uběhlo několik týdnů, když jí ve snu poradil hlas, aby šla na Kříb, že v dolíku, který tam kopytem vyhrabal kůň, najde svůj růženec. Je třeba dodat, že trať Kříb je ve svažitém terénu a když koně při svážení sena museli jet do kopce, stávalo se, že když zabrali, vyhrábli v zemi kopytem prohlubeň. Když se ráno děvečka probudila, rozpomněla se na svůj sen a běžela hledat ztracený růženec. Tak se i stalo. Růženec ležel v dolíku, který udělal kůň. Jak růženec zvedla ze země, z dolíku začala vytékat voda, jejíž pramen na místě vyplavil růženec. Vytékajíci voda vytvořila malý potůček, který se vlévá do blízkého potoka "Olšovce". Vznikla zde studánka, jejíž voda měla léčivé účinky, a takto byla místními obyvateli s důvěrou využívána. Matka sem chodila prát oblečení svých dětí, které se brzo uzdravily. Zanedlouho byla na tomto místě postavena kaplička, která byla zasvěcena P. M. Růžencové. Tato zpráva se rozlehla i po blízkém okolí a vzniklo zde mimo jiné i místo, kde se setkávali věřící lidé, aby si modlitbou vyprošovali u Panny Marie pomoc v nejrůznějších životních situacích.
Duchovní význam studánky se zachoval až do dnešních dnů. Je stále navštěvována lidmi a její chladná voda ze studánky ja zdrojem občerstvení nejen pro poutníky, ale i pro všechny, kteří okolo ni v parném létě procházejí. Trať Kříb je totiž vyhledávaným místem k procházkám i odpočinku pro dospělé i děti. Jistě k tomu přispívá klid a ticho v tomto nádherném koutě přírody, kterému dominuje právě tato kaplička a studánka se svým životodárným pramenem dobré vody. Studánka je také hodně navštěvována o Velikonocích, kdy se ráno na Velký pátek přicházejí místní obyvatelé modlit růženec a chodívají si sem nabrat vody. Kaplička, která je postavena hned vedle studánky, tam stojí asi od 1. poloviny 19. století. V roce 1970 byla obcí provedena její obnova. Přes sklo a mříže můžeme vidět sochu P. Marie Růžencové. V jarních a letních dnech je kaplička zevnitř i zvenku krásně nazdobena žívými květinami, přes zimu květinami umělými.