Okolí a příroda Lahošť
Obec má jednu zvláštnost - OBŘÍ PRAMEN. Tento pramen od pradávna vyvěral na povrch země a byl tak silný (27-42 l za vteřinu), že poháněl vodní mlýn. Byl to pramen termální (25-38°C), složení podobného pramenům teplickým. Teplota vody tohoto pramene se dnes pohybuje mezi 15-20 °C. Pramen teče v hloubce asi 35 m. Asi 30 m od jámy vyzděné v r. 1882 stojí kamenná věž asi 8x8 m a asi 15-15 m vysoká, kterou používala rodina hrabat Valdštejnů jako vodojem a odtud potrubím brána do Duchcova, kde měla v tak zvaném Grenzu lázně. Hladina pramene následkem důlní těžby v červnu r. 1878 poklesla. Po známé katastrofě v únoru r. 1879 na dole Döllinger poklesla hladina termálního pramene po druhé. Koncem r. 1881 započaly práce na úpravě Obřího pramene, který byl vybrán jako pozorovací bod.
Pramen odtéká směrem na Teplice a je ještě dnes mohutný, mocný hukot tomu nasvědčuje. Možná, že některé z příštích pokolení se dožije toho, že budou tyto termální prameny využity a v obci postaveny lázně.
Obcí protéká Bouřlivý potok, vody čisté, pramenící pod Bouřňákem v Krušných horách. K nám přitéká od Jeníkova a dále do Všechlapské přehrady. Západně od obce se nachází potok Klášterecký, který se za obcí před Všechlapskou nádrží vlévá do potoka Bouřlivý. Jižní cíp území tvoří část výsypky Václav, kde v 60.letech probíhala rekultivační činnost výsadbou topolů, dubů, javorů a bříz. Obec je obklopena zemědělskou půdou - asi 180 ha orné půdy, v severní části se nachází bývalý kamenolom, kde se těžil křemenec. V obci je několik nevelkých vodních ploch vzniklých zatopením bývalých povrchových těžeb vápenců. Jedna z nich - Velká Vápenka slouží k rekreaci, koupání a rybolovu.