Okolí a příroda Březová
Obec leží v kotlině mezi Studeným Vrchem a Velkým Lopeníkem, v chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat a v jejím katastru se nachází přírodní památky Cestiska, Dubiny, Kalabová a Studený vrch, které jsou známé výskytem vzácné fauny a flóry. Hlavními zástupci jsou vstavače, orchideje a vrkoč útlý. Pohraniční lesy skrývají cyklostezky a turistické trasy, jejichž cílem bývají minerální prameny (kyselky). Místní vývěry spadají do ochranného pásma přírodních léčivých zdrojů lázeňského místa Luhačovice. V okolí Březové je, z pohledu turisty, nejlákavějším místem 22 metrů vysoká rozhledna, která stojí na vrcholu Velkého Lopeníku (911 m n. m.).
Chráněné oblasti v okolí Březové
Březová - Kalábová (1,22 ha)
Slatinné a pěnovcové prameniště 1,4 km severně od Březové. Je jedinou moravskou lokalitou evropsky významné rostliny hlízovce Loeselova a chráněn je zde také vzácný měkkýš vrkoč útlý.
Březová - Studený vrch (0,14 ha)
Luční pěnovcové prameniště 1 km severně od Březové. Významná lokalita dvou druhů vzácných drobných měkkýšů, vrkoče útlého a vrkoče bažinného.
Přírodní památka Cestiska
Bývalé pastviny, nyní řídký luční porost s jalovci a borovicemi na severozápadním okraji Březové. Kromě šesti druhů orchidejí zde roste i hořec křížatý. Bohatá teplomilná fauna.
Přírodní památka Dubiny
Louka s mokřadem pod lesem na východním úbočí kopce Doubrava 1,2 km jihozápadně od Březové. Poslední zbytek květnaté louky kolem Březové.
Obec byla dříve známá svými asi šesti prameny sirovodíkové vody. Dokonce tu kdysi byla stáčena pod názvem Blumenbašská kyselka. Tato historie zdejších pramenů ale bohužel již upadla v zapomenutí. Dva prameny zde však zůstaly. Prvním z nich je silně železitý pramen, vyvěrající v travertinovém podlaží, uložený v dřevěném soudku. V dnešní době již není vhodný k pití. Druhým pramenem je silně železitá voda, tzv. březovská kyselka.