Historie obce Konstantinovy Lázně
Historii obce můžeme sledovat již od 16. století, kdy se v písemných dokladech objevuje zmínka o sirnatém prameni zvaném lidově "smraďoch" právě pro svůj vysoký obsah sirovodíku.
První lázeňskou budovou s pěti lázeňskými kabinami a 22 pokoji postavili v roce 1803 u sirnatého pramene na místě dnešních Starých Lázní sedláci z nedaleké Nové Vsi. Roku 1837 lázně koupil majitel okolního panství kníže Konstantin z Lövensteinu, po kterém dnes nesou Konstantinovy Lázně svoje jméno (do roku 1900 se nazývaly Nová Ves - lázně). V této době se zde s velkým úspěchem léčila padoucnice pomocí slatinných zábalů z místních zdrojů.
Roku 1872 prodává rod Löwensteinů lázně plzeňské společnosti, kterou vede JUDr. Pankraz. O tři roky později uprostřed nově založeného parku 2 km od původních lázní byla ukončena výstavba nové lázeňské budovy, dnešního lázeňského domu Prusík. Proti ní na malém návrší byla vystavěna kaple Panny Marie Lourdské a na obvodu lázeňského parku začala vyrůstat nová obec.Pět léčivých minerálních pramenů, které byly od roku 1874 jímány v místě dnešního Prusíkova pitného pavilónu, bylo pojmenováno Karlův, Žofiin, Františkův, Giselin a Skalní. Jejich složení bylo obdobné, jako má dnešní pramen. Prvním vedoucím lékařem byl MUDr. Dlouhý. V Konstantinových Lázních se v té době léčili především nemocní s padoucnicí, revmatismem a s chorobami oběhového a trávicího ústrojí. Podávaly se sirné a uhličité koupele spojené s pitnou kúrou a slatinné zábaly.
Velkého rozsahu dosáhly Konstantinovy Lázně po napojení na železniční síť roku 1901. Tehdy byly kočáry a dostavníky nahrazeny vlakem lokální železniční dráhy, jenž navazoval na železniční trať Plzeň-Cheb. Byly vybudovány nové hotely a vily, po první světové válce koupaliště s písečnou pláží ve Starých Lázních, vodovod, elektrické vedení a kino. Roku 1928 byla provedena přestavba původní jednopatrové hlavní budovy do dnešní podoby. Majitelé a nájemníci lázní se v této době poměrně často střídali. Mezi dvěma světovými válkami se v Konstantinových Lázních léčily choroby oběhového systému, pohybového ústrojí a ženské nemoci.
Po 2. světové válce se rozhodující indikací v Konstantinových Lázních staly nemoci oběhového systému. Hlavní budova a pramen byly pojmenovány po pražském profesorovi vnitřního lékařství MUDr. Bohumilu Prusíkovi, který byl jako význačný kardiolog velkým příznivcem Konstantinových Lázní a zajímal se o lázeňskou kardiologii. Od 1. května 1992 jsou lázně majetkem společnosti Léčebné lázně Konstantinovy Lázně, a.s.