Znojemský hrad
Znojemský hrad je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Morašice?
Znojemský hrad je významný historický komplex budov původního gotického hradu, přestavěný v baroku na zámecký areál s mladšími klasicistními úpravami.
Kraj: | Jihomoravský |
Okres: | Znojmo |
Správní obvod: | Znojmo |
GPS souřadnice: | 48.957532N, 16.208902E |
Nadmořská výška: | 246 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1253 (772 let) |
Katastrální výměra: | 560 ha |
Počet obyvatel: | 220 |
PSČ: | 671 71 |
Adresa URL: | morasiceuznojma.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Morašice: 16 km
Poslední data: 28.4.2025 20:00
Umístění: 307 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Název obce Morašice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 4x?
Název obce Morašice v jednotlivých krajích: Pardubický: 3x, Jihomoravský: 1x.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Brno-Střed s 86 685 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 39 km?
Brno-střed je jednou z 29 městských částí statutárního města Brna. Městská část se rozkládá zhruba uprostřed města po obou březích řeky Svratky západně od řeky Svitavy a svým územím se do určité míry kryje s územám města Brna v letech 1850-1919
Skanzen Strážnice je ve vzdušné vzdálenosti 81 km od obce Morašice?
Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici, jak zní oficiální název zdejšího skanzenu, se rozprostírá podél severozápadní okraje města Strážnice. Od města jej dnes odděluje Baťův kanál (v původním korytě Morávka)
Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?
Nejčastější jména ve správním obvodu Znojmo jsou: Marie (3 390x), Jan (2 556x), Jiří (2 366x), Petr (2 308x), Josef (2 295x), Jana (2 207x), Pavel (2 046x), František (1 614x), Anna (1 391x), Jaroslav (1 366x), Tomáš (1 359x), Martin (1 332x), Miroslav (1 282x), Zdeněk (1 272x), Eva (1 241x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Znojmo jsou: Svobodová (508x), Svoboda (507x), Dvořáková (366x), Nováková (362x), Dvořák (346x), Novák (333x), Novotná (252x), Veselá (243x), Jelínková (243x), Procházka (240x), Procházková (239x), Veselý (235x), Novotný (228x), Jelínek (218x), Pokorná (214x)?
Dnes má svátek Vlastislav a ve správním obvodu obce Znojmo se toto jméno vyskytuje přibližně 35x?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?