Historie obce Prakšice
Prakšice pravděpodobně existovaly už kolem roku 1050. První doložený písemný doklad pochází až z roku 1141. Jedná se o listinu biskupa Jindřicha Zdíka, která obsahuje seznam statků olomouckého biskupství. Jsou v ní uvedeny i obce brodského regionu, jejichž vlastníkem byl kostel ve Spytihněvi.
Významnými pány obce byl rod Prakšických ze Zástřizl, jehož členové byli od roku 1581 do roku 1644 pány Buchlova. Na přelomu 17. a 18. století byly Prakšice uděleny lénem Václavu Antonínu, hraběti z Kounic. Když v roce 1848 zemřel v Paříži bez potomků majitel uherskobrodského panství Alois Kounic, připadl manský statek opět lénem olomouckému arcibiskupství, které jej lénem postoupilo Karlu Chotkovi. V roce 1850 prodal hrabě z Chotku statek Prakšice baronu Arthuru z Konigsburgu - tehdejšímu děkanu z Dubé, který jej držel dva roky ve své režii. Správcem statku byl Josef Reimmer. Po těchto dvou letech hospodaření dal pole a louky do nájmu zdejším čtvrtláníkům na šest let. Po roce 1585 prodal dosavadní majitel statek v Prakšicích Albrechtu Kounicovi – vlastníku uherskobrodského panství.
V roce 1687 vzniklo první obecní pečetidlo, jehož pečetní pole vyplňují znamení hroznu, vinařského nože a radlice. Opis na něm zní „PRAKSICSKA PECZET 1687“.
Znak a prapor obci byl udělen v roce 1997.