Sportovní možnosti Martínkovice
Obec Martínkovice je ideálním místem pro pěší turistiku a cykloturistiku. Turistický hraniční přechod do Polska, modrá turistická značka z Otovic do Broumovských stěn, cyklotrasa č. 4000 Stěny - červené značení (informační panel u Obecního úřadu): vede do PL, cyklotrasa Vyhlídková cesta - na konci vesnice na úpatí Broumovských stěn.
Nejaktivnějším spolkem v obci je SDH Martínkovice:
Hasičský sbor v obci byl založen v roce 1883. Přesné údaje o prvních poválečných počátcích činnosti požárníků v obecní kronice nejsou. Organizace vznikla jistě jako jedna z prvních někdy v letech 1946 - 1947. Její činnost spočívala v údržbě techniky a inventáře, v provádění základního výcviku k zásahu při požáru. Obecní kronika Martínkovic nás upozorňuje, že počátkem 50. let se dostává činnost hasičů ve vsi do popředí. Členové sboru pořádali řadu kulturních akcí (hasičské bály, zahradní slavnosti u Chaty pod Korunou, zájezdy pro členy i zájemce po pamětihodnostech ČR). Dále se hasiči vždy významně podíleli na veřejných pracích v obci. Každoročně zajišťovali sběr starého železa. Svou prací maximálně přispěli při výstavbě "Víceúčelového zařízení pro školu a veřejnost" (kulturního domu).
Hasiči pravidelně zajišťovali preventivní protipožární prohlídky domů. Nezapomínali ani na své členy - jubilanty, které pravidelně navštěvovali a předávali jim čestná uznání s malým dárkem. V pestré činnosti sboru zaujímá významné místo finanční pomoc, kterou přispívají na dětské akce v obci. V roce 1996 poskytli příspěvek na vybudování Muzea požární historie v Přibyslavi. Finančně pomohli v roce 2002 postiženým povodní.
Roku 2000 bylo pro sbor zakoupeno starší hasičské auto - cisterna.
Jubilejním byl rok 2003. Organizace oslavila 120 let trvání. Vyvrcholením byl slavnostní den u Chaty pod Korunou. Zúčastnilo se ho 16 hasičských družstev včetně sboru z Polska. Při této příležitosti byla v prostorách u "Chaty" výstava historických stříkaček a kynologové zde předvedli ukázku z výcviku psů.
Mezi aktivní členy v minulosti patřili: Jaroslav Čtvrtečka, Jiří Bednář, František Osoba, Ladislav Lemfeld, Josef Linhart, Jiří Vaněk a další, kteří už mezi námi nejsou.
V současné době má organizace 25 aktivních členů, 36 podporujících a 7 čestných členů. Starostou je Miroslav Matěka. Ve sboru vyvíjí úspěšnou činnost družstvo žen a začalo cvičit družstvo žáků.