Aplikace Místopisy.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Kraj: | Vysočina |
Okres: | Žďár nad Sázavou |
Správní obvod: | Velké Meziříčí |
GPS souřadnice: | 49.293688N, 16.193321E |
Nadmořská výška: | 495 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1356 (669 let) |
Katastrální výměra: | 365 ha |
Počet obyvatel: | 251 |
PSČ: | 595 01 |
Adresa URL: | www.novesady.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Nové Sady: 8 km
Poslední data: 28.3.2025 13:30
Umístění: 506 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Klášter a manufaktura Náměšť nad Oslavou je ve vzdušné vzdálenosti 9 km od obce Nové Sady?
Monumentální architektura komplexu klasicistních budov textilní manufaktury navazující na přestavěný kostel zrušeného kapucínského kláštera tvoří výraznou východní frontu rozsáhlého zámeckého areálu ve městě Náměšť nad Oslavou.
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Velké Meziříčí s 11 034 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 15 km?
Historické město Velké Meziříčí leží 50 km západně od Brna v malebném, hlubokém údolí na soutoku říčky Balinky s Oslavou. Město se nachází v těsné blízkosti dálnice D1 mezi Prahou a Brnem, přibližně na 145 km od Prahy.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Ke dni 30.9.2024 žilo v kraji Vysočina 517 664 obyvatel?
Název obce Nové Sady se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 5x?
Název obce Nové Sady v jednotlivých krajích: Jihočeský: 1x, Vysočina: 1x, Jihomoravský: 1x, Olomoucký: 2x.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšším bodem v kraji Vysočina je hora Javořice (837 m n.m.), Jihlavské vrchy, nejnižším bodem je hladina řeky Jihlava (239 m n.m.).
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.