Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Kraj: | Moravskoslezský |
Okres: | Nový Jičín |
Správní obvod: | Kopřivnice |
GPS souřadnice: | 49.640938N, 18.144987E |
Nadmořská výška: | 283 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1251 (774 let) |
Katastrální výměra: | 2 215 ha |
Počet obyvatel: | 8 308 |
PSČ: | 742 58 |
Adresa URL: | www.pribor.eu |
Facebook: | www.facebook.com |
Vzdálenost meteostanice od obce Příbor: 4 km
Poslední data: 16.4.2025 09:20
Umístění: 317 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Dřevěná kaple Nejsvětější Panny Marie v Kunčicích p. O.
Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 16 km (JV)
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Kopřivnice jsou: Polášek (171x), Polášková (162x), Hanzelka (125x), Kahánek (120x), Hanzelková (118x), Kahánková (115x), Marková (108x), Marek (108x), Sochová (107x), Socha (103x), Holub (100x), Jalůvka (99x), Jalůvková (94x), Svobodová (93x), Holubová (93x)?
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Aquapark Frenštát pod Radhoštěm je ve vzdušné vzdálenosti 11 km od obce Příbor?
Aquapark Frenštát pod Radhoštěm je v provozu pouze v letní sezoně a nabízí široké možnosti zábavy. Největším lákadlem celého aquaparku je hlavní bazén s rozlohou 1 049 m2 a proměnlivou hloubkou od 90 až do 190 cm,
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Kopřivnice jsou: Petr (1 129x), Jiří (1 128x), Jana (972x), Jan (926x), Marie (916x), Tomáš (827x), Pavel (772x), Martin (769x), Miroslav (646x), Josef (618x), Anna (603x), Jaroslav (592x), Eva (590x), Ludmila (516x), Zdeněk (504x)?
Název obce Příbor se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Dnes má svátek Irena a ve správním obvodu obce Kopřivnice se toto jméno vyskytuje přibližně 190x?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Příbor?
Nejnavštěvovanější skanzen v ČR – Valašské muzeum v přírodě – vznikl v Rožnově pod Radhoštěm a rozprostírá se ve zdejším lázeňském parku a přiléhajícím svahu, zdvihajícím se nad řekou Rožnovská Bečva.
Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je Frýdek-Místek s 52 425 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 17 km?
Město na soutoku Ostravice a Morávky, vzniklo spojením dvou samostatných měst – moravského Místku a slezského Frýdku. Statutární město Frýdek-Místek je pro svou geografickou polohu nazýváno též Bránou Beskyd.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.