Současnost obce Milíře
Od listopadu 1990 jsou Milíře opět samostatnou obcí. Poslední volby do obecního zastupitelstva (mimořádné) se konaly 12. ledna 2000.
V obci je na dobré úrovni díky paní Haně Špotové práce s dětmi, do které se zapojují i děti z ÚSP. V místě působí organizace ČSSD, která má 13 členů, předsedou se stal Jan Terela. Letos oslavila patnáctileté působení Tělovýchovná jednota Milíře, která se věnuje aktivně stolnímu tenisu, předsedou TJ je p. Štrunc. Z 20 členů hraje aktivně stolní tenis 12 členů. V místním hostici se konají společenské akce, soutěže v mariáši a taneční zábavy, kdy k tanci hraje tradičně dvoučlenná hudba Pralesanka z Lázní Kynžvart.
Společenským životem žijí občané pravoslavné víry. Podle sčítání v roce 1991 se k této víře přihlásilo na 40 občanů. Tito občané si udržují také původní zvyky a tato komunita byla předmětem etnografického výzkumu. Život se soustřeďuje kolem kostela sv. Petra a Pavla, který si pronajala Pravoslavná církev od Římskokatolické církve. Bohoslužeb se zúčastňuje na 60 věřících z Milířů, Obory, Výšiny a Branky. Farářem je Mgr. Vladimír Kulakov, který bydlí v Tachově.
Občanská vybavenost
• obec nemá vlastní mateřskou ani základní školu, děti dojíždějí za vzděláním do Tachova
• v obci je kulturní dům, který je přistavěn k budově obecního úřadu
• v obci probíhá výstavba nových bytovek